Obuwie zdrowotne

Prowadzimy sprzedaż obuwia zdrowotnego, profilaktycznego, dla osób z dysfunkcją czołowych firm krajowych i zagranicznych. Nasz personel pomoże optymalnie dobrać rodzaj obuwia do problemu i życzenia klienta. Jednocześnie istnieje możliwość wykonania na poczekaniu indywidualnych wkładek ortopedyczno-korekcyjnych, lub doboru wkładek lub ortoz gotowych. Jesteśmy w stanie wykonać na poczekaniu specjalistyczne ortozy z masy kauczukowo-sylikonowej, niezbędne w przypadku indywidualnej korekty miejscowej stóp.

usuwanie odcisków Warszawa

Markę Arcopedico określają 3 podstawowe cechy:

elastyczna cholewka anatomiczna

miękka wkładka

system podwójnego wzmocnienia sklepienia

Dzięki tym cechom charakterystycznym, Acropedico® oferuje ogromne korzyści, których inne marki obuwnicze po prostu nie mogą zaproponować. Nosząc buty Arcopedico® ćwiczysz i wzmacniasz mięśnie stopy oraz zapewniasz maksymalny komfort w trakcie chodzenia - nieporównywalny z żadnym innym uczuciem. Arcopedico® zawdzięcza swój sukces przede wszystkim jednej idei: SOS dla stóp.

Arcopedico® oferuje nie tylko wyjątkowo wygodne obuwie, ale także ma do zaproponowania różne wzory i kolory. Każdy bez problemu znajdzie coś pasującego do codziennego stylu - bez względu na tryb życia, aktywność zawodową, hobby... Wszystkie wzory butów Arcopedico® są produkowane w taki sposób, by marka była czołowym w branży dostawcą wygody i trwałości. Jesteś to winny swoim stopom - wypróbuj obuwie Arcopedico®. Arcopedico® oznacza wygodę w czystej postaci.

Wszystkie wzory butów Arcopedico są produkowane w taki sposób, by marka była czołowym w branży dostawcą wygody i trwałości. Jednym z sekretów obuwia Arcopedico jest jego wyjątkowo lekka konstrukcja, która jest możliwa dzięki specjalnej opatentowanej wtryskowej metodzie produkcji podeszwy.

Nieliczni wiedzą, że marka Arcopedico® powstała przez przypadek w 1966 roku. To wówczas wielki twórca i odkrywca - prof. Elio Parodi, badacz urodzony w 1914 roku we Włoszech, prowadzący studia w zakresie biomedycyny i inżynierii chemicznej, wrócił do Portugalii ze swoją młodą portugalską żoną, Marią de Lourdes Rodriguez Marrocos, z prestiżowego Światowego Kongresu poświęconego ortopedii w szwedzkim Örebro. Przywiózł ze sobą silne przekonanie, że łuk stopy stanowi centralny punkt podparcia kręgosłupa i dlatego sam zasługuje na właściwe podparcie.

Natychmiast po powrocie do Porto prof. Parodi zainicjował rozwój wyczerpujących badań w tym zakresie, doprowadzając do opracowania i opatentowania ortopedycznej podeszwy z właściwym wsparciem łuku stopy, zawartym w dwóch podłużnie wykrojonych filarach. Stąd też pochodzenie nazwy ARCOPEDICO®. Jednakże profesor, nie posiadając żadnych umiejętności ani doświadczenia w branży produkcji obuwia, stanął w obliczu problemu, na który intelekt naukowca nie był przygotowany. Jaki rodzaj cholewki idealnie współgrałby z nową koncepcją wsparcia łuku stopy?

Płodny umysł prof. Parodiego szybko odrzucił możliwość połączenia tego nowego wynalazku ze zwyczajną, skórzaną cholewą, ponieważ w latach 60-tych XX wieku używano skór bardzo twardych, które boleśnie obcierały stopy. Po eksperymentach z różnymi typami materiałów, wiedza w zakresie chemii pomogła naukowcowi na opracowanie rodzaju przędzy nylonowej, której innowacyjność polegała nie tylko na umożliwieniu bezpośredniego wszycia w podeszwę, ale również na zapewnieniu użytkownikom niezwykłego komfortu ze względu na całkowity brak punktów tarcia.

Prof. Parodi w towarzystwie swojej żony i najstarszego syna Carlo, 20-letniego młodzieńca, z wrodzonym duchem walki, udał się do najbardziej doświadczonych i znanych sprzedawców obuwia w kraju. Co za rozczarowanie! Nikt nie chciał poznać technicznych i innowacyjnych przymiotów tego okropnego buta! Wyrok wydany przez jednego z tych sprzedawców zapisał się na kartach historii firmy: "Nikt nie chciałby nosić tych butów!". To wtedy nieposkromiony duch młodej damy z Lizbony, żony włoskiego naukowca, wziął górę. Żona profesora zebrała zespół, aby wystąpić bezpośrednio przed publicznością i opowiedzieć o korzyściach, jakie płyną z użytkowania butów, które stały się legendą.

Faktem jest, że ARCOPEDICO® - obuwie zrodzone w umyśle geniusza z zamysłem zapewnienia odpowiedniego wsparcia dla łuku stopy, zawdzięcza swój sukces przede wszystkim jednej idei: 
SOS dla stóp.
Jeszcze nigdy buty nie były tak wygodne.

W naszym asortymencie znajduje się również w ciągłej sprzedaży obuwie zdrowotne i profilaktyczne czołowych niemieckich marek takich jak:

Nasi partnerzy

  • indywidualne wkładki ortopedyczne Warszawa