O nas

Z pasji i zaangażowania, jako jedno z nielicznych na mapie Warszawy powstało w 2010 roku Centrum Podologii. Prowadzone jest przez małżeństwo Adama i Annę Januszewskich - specjalistów do spraw podologii, którzy od kilku lat zgłębiają wiedzę i tajniki tej specjalizacji. Pragnąc poszerzać swoją wiedzę i umiejętności stale uczestniczą w licznych zjazdach, sympozjach i szkoleniach , tym samym pomagając innym jak również propagując wiedzę tej nowej jakże potrzebnej dziedziny medycyny. Jako prekursorzy medycznego podejścia do stóp w swojej praktyce wykorzystują najnowsze osiągnięcia techniki i metody leczenia. Prowadząc warsztaty podologiczne oraz praktyki zawodowe pragną uczynić Podologię w Polsce powszechnie znaną dziedziną.

Jako certyfikowani specjaliści prowadzą specjalistyczne terapie wrastających paznokci innowacyjną Metodą UMD

Wraz z zespołem Centrum Podologii z powodzeniem w swojej pracy wykorzystują wiedzę z zakresu: diabetologii, flabologii, dermatologii, chirurgii, ortopedii, profilaktyki leczenia zachowawczego chorób narządu ruchu oraz ogólnej pielęgnacji kończyn dolnych dzięki czemu są w stanie zapewnić twoim stopom kompleksową opiekę oraz najwyższy standard chodzenia.

W szczególności obsługują pacjentów z grupy ryzyka tj. chorych na cukrzycę, sportowców, tancerzy, osoby starsze, osoby z dysfunkcją i dzieci. Przeciwdziałają powstaniu zmian na stopach, a zabiegi i terapie przeprowadzają w przypadku powstałych już dolegliwości. Udzielają wskazówek z zakresu prawidłowej pielęgnacji stóp, preparatów pielęgnacyjnych, odpowiedniego obuwia oraz ćwiczeń korekcyjnych.

W terapiach z sukcesem wykorzystują odciążenia protetyczne (ortezy), indywidualne wkładki ortopedyczne, preparaty farmakologiczne i lecznicze, klamry korekcyjne na wrastające i wkręcające się paznokcie przynosząc ulgę w cierpieniach i satysfakcję po zakończonych terapiach.

Z pasją i swoim holistycznym podejściem Centrum Podologii jest w stanie zapewnić swoim pacjentom najwyższy standard chodzenia.

Problemy stóp są niekiedy uważane przez pacjentów za wstydliwe, należy jednak pamiętać, że wczesna diagnoza i pomoc stanowią jedyną drogę do zdrowia i przynoszą ulgę w cierpieniu.

Tylko dobra kondycja stóp jest podstawą naszego zdrowia, dobrego samopoczucia oraz bezbolesnego, komfortowego i niczym nie ograniczonego poruszania się. Pamiętaj - problemy stóp to w następstwie często problemy kolan, bioder i kręgosłupa!

Stawiamy ludzi na nogi!
Nie bój się i poproś nas o pomoc!

Nasi partnerzy

  • indywidualne wkładki ortopedyczne Warszawa